nick yazın
şifre yazın

12 Yaşındaki Kuzenini Defalarca İstismar Etti


Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde iğrenç bir istismar davası görüldü. 12 yaşındaki erkek çocuğa 2 yıldır kuzeni tarafından cinsel istismar uygulandığı haberi okuyanların midesini bulandırdı. 20 yaşındaki Ö.O, iddialara göre amcasının oğlu olan kuzenine babannelerini her ziyarete geldiğinde ‘oyun oynayalım’ bahanesiyle üst kata çıkarıp istismarda bulundu. Yaşadıklarını ailesine anlatamayan minik çocuk, ablasının süphesiyle devam eden tecavüzlerden kurtuldu. Ablanın anlattıklarına göre, bir gün Ö.O ve kardeşi bir odadayken kapıyı açmaya çalıştı ancak oda kapısı kilitli olduğu için içeriye giremedi. Şüphelenen abla zorla kapıyı açtırdığında Ö.O ve kardeşinin hareketlerinden şüphelendi. Olayı ailesine anlatan abla, ailenin sorgusu sonucunda minik çocuğun istismar edildiğini öğrendiklerini ifadesinde belirtti.

Duruşmada Zorla Birşey Yapmadığını Söyledi

Olay sonrası psikolojik durumu kötüye giden minik çocuğa psikolojik destek verilirken, aile sapıktan şikayetçi oldu. Yapılan duruşmada sanık Ö.O, zorla çocuğa tecavüz etmediğini, çocuğun rızasıyla bir kez ilişkiye girdiklerini belirtti. Tanık ifadelerine başvurulan duruşmada çocuğun annesi, psikolojik destek alan çocuğunun bir gün kendisi sormadan gelip olayı anlattığını, 10 yaşından beri kuzeninin defalarca tecavüzüne uğradığını söylediğini belirtti.

Sapığa Ceza Yağdı

Duruşma sonucu kararını açıklayan mahkeme heyeti, ’12 yaşını ikmal etmemiş çocuğa karşı zincirleme şekilde nitelikli cinsel istismar” suçundan 28 yıl 1 ay 15 gün, “hile ile zincirleme şekilde çocuğu cinsel amaçla hürriyetinden yoksun bırakma” suçundan da 6 yıl 3 ay olmak üzere toplam 34 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası verdi. Herhangi bir indirim uygulanmayan kararda mahkeme, sanık Ö.O.’nun tutukluluk halinin devamına hükmetti.

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

mobil chat mobil sohbet