nick yazın
şifre yazın

ABD Konsolosluğunda Çalışan 2 Türk İslamla Alay Etti


Adana’da yeralan ABD Konsolosluğu’nda görev yapan 2 Türk çalışan ‘Cadılar Bayramı’ etkiliğinde islam diniyle dalga geçti. Ellerine aldıkları zemzemle, yakışıksız cümleler kurarak dinimize saldıran 2 kendini bilmez sosyal medyada infiale neden oldu. Son günlerde ülkemizde artan dini değerleri aşağılama ve başörtülülere saldırı, kendini ‘özgür’ ve ‘medeni’ sayan evcilleşememiş mahlukların ne kadar çoğaldığını gözler önüne seriyor.

Zemzem İçin Bütün Günahlarınız Silinsin

Çektikleri videoda Cadılar Bayramı’nda eğlenen 2 Türk, ellerine aldıkları zemzemle, ‘Görmüş olduğunu gibi sabahtan beri günaha bulandık. Bunu için günahlarınızdan arının’ diyerek zemzemle alay etti. Bununlada kalmayan 2 kendini bilmez, ‘Domuz eti mi o? Hapur hupur götürüyorsun yanacaksın. Aa bi de alkol alıyor’ diyerek akıllarınca eğlendiler.

ABD: ‘Üzgünüz’ dedi

Öte yandan sosyal medyada büyük tepki çeken şahıslara dair açıklama ABD’li makamlardan geldi. Yetkililer, 2 Türk çalışanın sözlerinin tamamen kendilerini bağladığını, ABD’nin görüşlerini yansıtmadığını ve yaşanan olay nedeniyle büyük üzüntü duyduklarını belirtti.

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

mobil chat mobil sohbet