nick yazın
şifre yazın

Aksaray’da Otizmli Öğrenciler Protesto Edildi


Aksaray’da bir ilkokulda Otizmli öğrencilerin, diğer öğrencilerin velileri tarafından yuhalanıp, protesto edildiği haberleri gündeme bomba gibi düştü. Vicdanları sızlatan olay bir velinin cep telefonu kamerasıyla yaşanılanları kaydedip, haber sitelerine görüntüleri vermesiyle ortaya çıktı.

Aksaray’daki Merkez Mehmetçik İlkokulu’nda yaşanan olayda otizmli bir öğrencinin annesi cep telefonuyla çektiği görüntülerde okula giriş-çıkış kapılarının ve teneffüs bahçelerinin ayrı tutulduğunu ve otizmli öğrencilerin, diğer öğrencilerin bulunduğu alanlara girmesinin yasak olduğunu iddia etti.

Otizmli Öğrenciler Okuldan Gönderilsin

Otizmli öğrencilerin, engelsiz arkadaşları ve diğer veliler tarafından dışlanıp, hakarete uğradığını belirten mağdur anne, çektiği görüntülerde okulda yapılan protestoyuda kaydetti. Toplanan onlarca veli öğrencilerin okuldan gönderilmesi için okul yetkilileriyle görüştüğü görüntüler adeta ”insanlık öldü” dedirtti. Üstelik annenin iddiasına görede okul müdürüde protesto eden velilerle aynı görüşte.

Millî Eğitim Bakanlığı’ndan Açıklama

Yaşanan olay anının görüntülerinin haber kanalları ve sitelerinde yayınlanmasından sonra tepkiler sosyal medyada çığ gibi büyüdü. Her kesimden insanın yaşananlara sessiz kalmaması ve olayın sorumlularının cezalandırılması talebine Milli Eğitim Bakanlığı’nın ne diyeceği merak konusuydu. İlerleyen saatlerde bakanlıktan bir açıklama geldi. Açıklamada, ”Özel eğitim öğrencileri burada 5 yıldır eğitimlerine devam etmektedirler. Bazı medya organlarında yayınlanan ‘Aksaray’da otizmli çocuklar yuhalandı’ haberi gerçeği yansıtmamakta olup, çocuklar okullarında normal eğitim öğretimlerine devam etmektedirler.  2020 yılı yatırım programında 12 derslikli bir özel eğitim okulu planlanmış olup konuyla ilgili gerekli inceleme başlatılmıştır.” dendi.

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma okuma
yorum 1 yorum
yorumlar


Yorumlar (1 Yorum)

  • Otizmli çocukların kendi çocuklarından zeki olduklarını çekememişlerdir. Allah onlara vermeye korkmuyor bu durumu. Lanet insanlar. Otizmli çocuklar bu dünyanın en zeki en içten pazarlıksız en sade bireyleridir.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

mobil chat mobil sohbet