nick yazın
şifre yazın

Almanya’da Gurbetçi Ailenin Bebeği Kaçırıldı


Almanya’da gurbetçi ailenin yıllar evvel ölen bebeğinin kaçırıldığı anlaşıldı. 22 yıl evvel yaşanan skandal olay annenin şüphelenip, DNA testi yaptırmasıyla açığa çıktı.

Herşey Kazankıran ailesinin Kahramanmaraş’tan, Almanya’ya işçi olarak göçmesiyle başladı. İbrahim ve Hanım Kazankıran, 22 yıl önce bir erkek bebeğin dünyaya gelmesiyle evlat sahibi olmanın sevincini yaşadı. Yeni doğan bebeklerine Ali Şir adını veren çift, bebeklerinin 5 aylıkken yatağından düşmesi nedeniyle kabusu yaşadı.

İddialara Göre Bebek Beyin Kanaması Geçirdi

Annenin iddiasına göre, bir sabah bebekleri yatağından düştü ve çift yaralı bebeklerini Almanya’da bulunan Luches Kranheus Hastanesi’ne götürdü. Burada doktorların bebeğin tedavisi için çeşitli cihazlara bağlanacağını, bu nedenle eve gönderilmeyeceğini belirtti. Acılı anne Hanım Kazankıran, 4 gün bebeğini aralıklarla ziyarete gittiğini ancak doktorların göstermediğini, daha sonrada kendilerine bebeklerinin düşmeye bağlı beyin kanaması geçirdiği ve hayati tehlikesinin olduğu bilgisinin verildiğini belirtti. Anne ilerleyen 15 gün boyuncada bebeğini yine göremediğini, sonrasında görüs izninin çıktığını ancak bebeğini görmeye gittiğinde, bebeğin yüzünün tanınmayacak kadar şiş olduğunu belirtti. Günlerce evlatlarının iyileşmesini bekleyen ve bir daha bebeklerini göremeyen çift, kendilerine verilen ölüm haberiyle adeta yıkıldı. Bebeklerini gözyaşlarıyla toprağa veren çift, geçen sürede bebeklerinin mezarının sık sık süslenmesiyle şüpheye düştü.

Anne 4 Kez DNA Testi Yaptırdı

Bebeğinin mezarının her gittiğinde süslenmesinden şüphelenen acılı anne yetkili makamlara başvurarak DNA testi yapılmasını istedi. Baba İbrahim Kazankıran ve anne Hanım Kazankıran’dan alınan örneklerle yapılan testte, sonuçlar her defasında negatif çıktı.

Baba Türk Makamlardan Yardım İstedi

Bebeğin babası yaptığı açıklamada, 25 Ağustos 1992’de doğan bebeklerinin hastanede kaçırıldığını ve kendilerine başkasının bebeğinin verildiğini düşündüklerini belirterek, yıllardır yaşadıkları acının tarifsiz olduğunu, bebeklerinin ölü yada diri olup olmadığını öğrenmek istediklerini belirtti. Alman makamlarının duyarsızlığından yakınan baba Türk yetkilerden kendilerine el uzatılmasını istedi.

Acılı aile gerçeğin biran evvel açığa çıkmasını bekliyor…

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

mobil chat mobil sohbet