nick yazın
şifre yazın

Antalya’da Tacizci Öğretmen Dehşeti


Antalya’da bir ilkokulda 25 öğrencisini taciz ettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan öğretmen Mahmut Aydın K. hakkındaki iddialar kan dondurdu. İrenoğulları Şehit Atila Nazım İlkokulu’nda yaşanan iğrenç olayda, 25 öğrencisini taciz ettiği iddia edilen öğretmen hakkında eski bir öğrencisi daha şikayette bulundu.

6 Kasım’da eski öğretmeninin tutuklandığı haberlerini öğrenen eski öğrencisi B.A o dönem yaşadıklarını emniyet güçlerine anlattı. Olayın yaşandığı tarihte 9 yaşında olduğunu belirten öğrenci, öğretmeninin sınıfta kimse yokken kendisini masanın altından elle taciz ettiğini ve kendisine ailesinin yatak odasına girip girmediğini sorduğunu anlattı.

Çocuk Nasıl Yapılır Biliyor musun?

Öğretmeninin kendisini sık sık elle taciz ettiğini belirten öğrenci, kendisine ‘Çocuk nasıl yapılır biliyor musun?’ gibi garip sorular sorduğunu, bilmediğini söyleyince ‘öğreneceksin’ şeklinde cevap aldığını belirtti. O dönem yaşadığı tacizin farkına varamayacak kadar küçük olduğunu ancak 3 arkadaşına durumu anlattığını belirten öğrenci, arkadaşlarınında aynı tacize maruz kaldığını öğrenince durumu babannesine anlattı. Anne ve babası ayrı olduğu için babannesinin okul müdürüne şikayete gittiğini ancak müdürün hiçbir işlem yapmadığını aktardı.

Ailem Ayrı Olduğu İçin Susturuldum

O dönem anne ve babası boşandığı için gerek babannesinin olayın duyulması halinde annesinin avukata verecek parasının olmadığını ve babasınında öğretmene zarar verebileceiğini belirterek susmasını istediğini belirten öğrenci şikayette bulundu.

Okul Müdürü Ve Sorumlular Hakkında Şikayette Bulunuldu

Yaşanan taciz skandalının örtbas edilmeye çalışılmasına sessiz kalmayan Antalya Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı avukat Serap Ertuğrul, olaya göz yuman okul müdürü, öğretmen ve il milli eğitimde görevli memurlar hakkında ‘yalan tanıklık, görevi ihmal, suçu bildirmeme ve belge gizleme’ suçlamalarıyla Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

mobil chat mobil sohbet