nick yazın
şifre yazın

Arabistan’da Konserde Skandal Olay


ABD’ye şirin gözükmek için ılımlı islam projesi için reform hareketlerine hız veren Prens Salman sayesinde ülkede ‘helal disko’ bile açıldı. Son zamanlarda Suudi Arabistan’da küçük Amerika oluşturmaya çalışan Salman’ın reformları kapsamında çok sayıda konser yapılmış, kadınlar ve erkekler çılgınca eğlenmişti. Şeriat kanunuyla yönetilen ülkede, kadınlar için cesur özgürlük adımları atıldı.

Geçtiğimiz gün düzenlenen bir konserde şarkıya kendini kaptıran bir kadın iç çamaşırını çıkarıp, sahnedeki şarkıcıya attı. Yere düşen çamaşırı alan şarkıcı ‘seni seviyorum Suudi Arabistan’ diyerek, şarkılarını elindeki çamaşırla söyledi.

Reformlar nedeniyle Arap toplumunun yozlaştığı gözle görülürken, ılımlı islam kapsamında ülkedeki halkın inancinın kırılmasının amaçlandığı anlaşılmakta. Amerika ile iyi ilişkiler kurabilmek için milyar dolarları Trump yönetimine akıtan Suud yönetimi, bahar havası estirmeye çalışsada ülkede ekonomik sıkıntıların yaşandığıda ortada. Kutsal toprakların yeraldığı Arabistan’da yapılan konserler, vicdanları sızlatmakta.

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

mobil chat mobil sohbet