nick yazın
şifre yazın

Avusturalya’da Müslüman Hamile Kadına Saldırı


Tüm dünyada sıklıkla yaşanan müslümanlara karşı saldırılara bir yenisi eklendi. Özellikle Avrupa ülkelerinde cami yakma, cami baskını ve başörtülü kadınlara saldırı gibi birçok canavarca saldırı gerçekleşiyor. Demokrasiden ve insan haklarından sürekli dem vuran Avrupalı siyasiler, konu İslam olunca bütün Hümanizm ve özgürlükçü anlayışlarını yitiriyor. Avrupa’nın iki yüzlülüğünü gösteren İslam düşmanlığı her gün artış gösteriyor.

Geçtiğimiz gün Avusturalya’da müslüman kadınlara saldırı haberi müslümanları ayağa kaldırdı. Rana Elasmar isimli 38 haftalık hamile kadın, 2 arkadaşıyla bir kafede oturup, sohbet ederken, yanlarına yaklaşan 43 yaşındaki bir saldırgan tarafından acımasızca dövüldü. Yumruk ve tekmelerle kadına saldıran Stipe Lozina isimli şahısı durdurmak isteyen kafe çalışanları ve müşteriler başarılı olamadı.

Anne ve Bebek İyi

Tekme ve yumrukların hedefi olan talihsiz kadın hastaneye kaldırıldı. Yapılan kontrollerde anne ve bebeğinin durumunun iyi olduğu öğrenildi. Saldırgandan şikayetçi olan genç kadına bir çok STK ve İslami topluluktan destek geldi. İslamofobinin yükseltidiği dünyamızda, müslümanlara yapılan saldırılara karşı siyasilerin vereceği tepkiler merak konusu.

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

mobil chat mobil sohbet