nick yazın
şifre yazın

Bahçeli EYT’ye Karşı


Rahatsızlığı nedeniyle uzun süre tedavi gören Devlet Bahçeli, bugün Mecliste milletvekilleriyle yemek yedi. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Bahçeli, yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle partilileri korkutmuş, hakkında ‘öldü, ölecek’ dedikoduları çıkmıştı. İyileşmesinin ardından kameralara açıklama yapan Bahçeli, ‘şer odakları ölmemi çok bekledi’ demiş ve sağlığına kavuştuğunu göstermişti.

Binali Yıldırım Güldürdü

Bugün TBMM’de partilerin grup toplantıları olması nedeniyle Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile karşılaşan Bahçeli, neşeli haliyle dikkat çekti. Erdoğan ve Bahçeli’nin yanına Ak Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’da katılınca, üçlünün keyfi görmeye değerdi. Yıldırımın espirileri izleyenleri bir hayli güldürdü.

EYT’ye Karşıyım

Uzun süredir rahatsızlığından ötürü mecliste konuşma yapamayan Bahçeli’ye gazeteciler, EYT hakkındaki düşüncelerini sordu. Bahçeli EYT’ye karşı olduğunu belirtti. Bahçeli, ‘Dünyanın hiçbir yerinde 38 yaşında emeklilik diye bir uygulama yoktur. 48 yaşında emekli olan bir kişi dahi yaklaşık 30 yıl sistemde kalacaktır. Bugün ülkemizde ortalama emeklilik yaşı 52’dir. 20 yıl çalışıp 38 yaşında emekli olan biri, 40 sene devletten maaş alacak. Böyle bir uygulama olamaz. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun hesabına göre, emeklilikte yaşa takılan denilen gruba 6.2 milyon kişi giriyor’ diyerek bakış açısını ortaya koydu.

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

mobil chat mobil sohbet