nick yazın
şifre yazın

Bilezikler İçin Komşusunu Öldürdü


Zonguldak’ta 18 Eylül tarihinde tarlada cesedi bulunan Sultan Biryan’ın katili yakalandı. Biryan’ın uzun süredir aranan katili nihayet polis ekiplerinin titizlikle yürüttüğü soruşturmayla açığa çıktı.

Polis ekipleri cinayet şüphesiyle uzun süredir takip ettiği Ahmet Sarı’nın, ölen kadının altınlarını bozdurması cinayetin aydınlanmasını sağladı. 14 Eylül’de evinden kestane toplamaya giden kadının eve geri dönmemesinden şüphelenen yakınları polise haber vermiş, 4 günlük yapılan arama sonucu 5 çocuk annesi kadının cesedi bir tarlada üzeri çalılarla kaplanmış halde bulunmuştu.

Cenazeyi Katılıp Ağladı

Bir engelli çocuğu bulunan Biryan’ın cenazesinde gözyaşları sel olmuş, çocukları gözyaşlarına boğulmuştu. Cinayeti işleyen katil komşuda cenazeye katılarak ağlamış ve aileye taziyede bulunmuştu. Polis ekipleri cinayeti aydınlatmak için aileden ve komşulardan çok sayıda kişinin ifadesini almış, komşu Sarı’nın çelişkili ifadeleri ekiplerin dikkatini çekmişti.

Altınları Satınca Yakalandı

Ölen kadının üzerindeki ziynet eşyalarının kaybolmuş olmasından yola çıkan ekipler, cinayetin altınlar için işlendiği kanısına vardı ve epeydir işsiz olan Sarı’yı takibe aldı. Herşeysen habersiz altınları bozdurmak için kuyumcuya giden ve küpelerle, bilezikleri satan Sarı, ekiplerce kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı. Çıkarıldığı mahkemece ‘kasten öldürme’ ve ‘gasp’ suçundan yargılanan katil tutuklandı.

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

mobil chat mobil sohbet