nick yazın
şifre yazın

Cem Uzan 2 Aya Döneceğim Dedi


Bir dönem medya patronluğu yapan, 2002 yılında parti kuran Cem uzan siyasi iltica talep ettiği Fransa’dan döneceğini belirtti. TMSF tarafından İmar Bankası, Uzan Medya Grubu gibi bir çok şirketine ve tüm mal varlığına el konulan Cem Uzan, kardeşi Hakan Uzan’la birlikte ülkemizden kaçarak farklı ülkelere sığınmışlardı. Yıllarca süren davalarda ülkemize çok ciddi kayıplar yaşatan ve İmar Bankası mağduru binlerce kişiyi geride bırakan Uzan’lar dönüş sinyalleri vermeye başladı.

Fransa’ya Siyasi İltica Talebinde Bulunmuştu

Uzun yıllardı Fransa’da lüks hayatına devam eden Uzan, ara ara sivri çıkışlar yaparak siyasi gündeme dair demeçler verdi. 2002 yılında kurduğu Genç Parti ile seçimlere giren, ilk seçimde 7.25, 2007 yılında yapılan seçimde ise 3.03 oranında oy almıştı. Halen Fransa’da siyasi sığınmacı olarak bulunan Uzan, üleksine dönüp Cumhurbaşkanlığı seçimleri için kollarını sıvayacağını belirtti.

Kötü Gidişe Dur Diyeceğim

Siyasette ısınma turları attığını verdiği röportajlarla kanıtlayan Uzan, ülkenin gidişatından memnun olmadığını, yaşanan kötü gidişata kendisinin ‘dur’ diyeceğini belirtti. Kendisinin siyasi bir komploya kurban gittiğini, milletle sorununun olmadığını, zaten milletin vicdanında da aklanacağını belirten Uzan, ülkesine dönmesi halinde yargısal hiçbir sorunun karşısına çıkmayacağını umduğunu söyledi.

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

mobil chat mobil sohbet