nick yazın
şifre yazın

Ekrem İmamoğlu Eleştirilere Yanıt Verdi


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu seçim zaferinin anlatıldığı ‘Kahramanın Yolculuğu’ kitabı eleştirilerine yanıt verdi. İstanbul seçimlerinde kendisine en yakın isimlerden olan Canan Kaftancıoğlu, kitabın çıkmasıyla bir dizi eleştiri getirmiş, kulislerde bu eleştiriler CHP içinde çatışma olarak yorumlanmıştı.

Eleştiriler Haksız Doğru Bulmuyorum

Canan Kafatncıoğlu’nun kitabın yayınlanmasından sonra sosyal medya hesabından eleştirdiği kitabın yazarı Necati Özkan’ın kitapta kendisini övdüğünü, kitapta gizliden gizliye aslında kendini kahramanlaştırdığını iddia etmişti. Kaftancıoğlu’nun sözleri sosyal medyada ve gazeteciler tarafından çok tartılmış, konu uzun süre gündemde kalmıştı.

Ekrem İmamoğlu Almanya ziyareti sırasında gazetecilere verdiği röportajında eleştirilerin haksız olduğunu ve doğru bulmadığını aktardı. İmamoğlu açıklamasında yapılan eleştirilere katılmadığını belirtti ve ‘ Katılmıyorum, zira kitabı henüz okumadım. Niye katılmıyorum? Kitapta herkes kendi duygularını ortaya koyar, yarın o dönemi siyasi bir kimlik yazar, kendi duygularıyla yazar. Hatta o duygularını Cumhuriyet Halk Partili birisi yazar, başka türlü görür ve yazar. İyi Partili biri yazar başka türlü görür ve yazar. Bir vatandaş da yazabilir, ailemden biri de yazabilir ya da bir arkadaşım. Şu anda yazan bir profesyonel. Danışmanlığımı yapan bir yol arkadaşım. Kendi mesleki bakış açısıyla bir kitap yazmış olabilir. Dolayısıyla bu kendi fikridir. Buna saygı duymak lazımdır.’ dedi.

CHP’ye ve Organlarına Saygısızlık

Yaşanan polemik nedeniyle CHP içinde de huzursuzluğun başgösterdiği, bir zafer varsa bunun genel merkezi hiçe sayarak ve seçim çalışmalarında büyük mesai harcayan parti organlarının görmezden gelinilerek sadece İmamoğlu’na maledelmesinin büyük hata olduğunu düşünenlerin çok sayıda olduğu aktarıldı.

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

mobil chat mobil sohbet