nick yazın
şifre yazın

Engelli Gence İşkence


İzmir’in Konak İlçesi’nde %50 oranında engelli gence akılalmaz işkenceler yapıldı. Bir pompa firmasında çalışan 18 yaşındaki genç, arkadaşlarının ‘şaka’ olarak tabir ettiği ancak dayanılmaz işkencelere maruz kaldı. Stre. filmle tüm vücudu sarılan, yüzüne sular dökülüp, tekme ve tokatla darbedilen gence yapılanlar akıllara durgunluk verdi. Üstelik arkadaşları bununlada kalmadı, videoya çektikleri engelli gence cinsel istismara varan tacizlerde de bulundular.

Yapmayın Diye Yalvardı

A.H isimli genç, arkadaşları N.S ve F.K tarafından önce streç filmle sarıldı, sonra vicdanları sızlatan işkencelere maruz kaldı. Üstelik arkadaşlarının savunmasına göre bu tamamen ‘şakay’ dı. Yaptıkları vicdansızlıkla yetinmeyen şahıslar, ismi öğrenilemeyen bir kişi tarafından da videoya çekildi. Görüntülerin WhatsApp gurubunda paylaşılması ise olayın ortaya çıkmasını sağladı.

Gencin Eşi Görüntüleri Gördü

Yaşadığı şiddet sonrası üzgün bir şekilde evine giden A.H, kimseyle konuşmadan telefonunu bırakıp, evinin terasına çıktı. Bu sırada telefonuna sürekli bildirim gelince eşi R.H görüntüleri farketti. Eşinin annesine durumu anlatan R.H, kayınvalidesiyle birlikte soluğu savcılıkta aldı. Yakalanan şahıslar 4 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest kaldı. Engelli gencin ailesi duruma isyan ederek, işkenceci şahısların yeniden tutuklanması için yetkililere seslendi.

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?