nick yazın
şifre yazın

Engelli Genci Dövenlere Pes Dedirten Savunma


Kayseri’de zihinsel engelli öğrenciyi önce darp ettiler, sonra zorla pencereden attılar. Kayseri 75. Yıl İstikbal Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde skandal görüntüler kaydedildi. Voleybol oynanırken takıma alınmayınca küsüp, boş bir yere oturan engelli gence, etrafını saran öğretmenleri insanlığımızdan utandıran muamelede bulundular. Masumca küsen engelli gençle bazı öğretmenleri alay ederken, bazı öğretmenleri tekme atarak vicdanları sızlattı.

Yoldan Geçen Vatandaş Kameraya Çekti

Yerde oturan genci kalkmaya ikna etmeye çalışan görevlilerden birisi, ikna olmayan gence cebinden çıkardığı sigara paketini gösterek, ‘bir sorunun varsa al bunu iç’ dedi. Diğer görevlilerin kahkahalar atarak gençle alay ettiği görüldü. Bir spor öğretmenine oyuna alınmadığı için küstüğünü ağlayarak söyleyen gence, öğretmeni bağırarak ‘Oynatmıyorum.Hoca benim, oynatmıyorum’ diye bağırdı ve acımasızca kafa attı.

Pencereden Attılar

Bir öğretmen kalkmamakta ısrar eden engelli gence, ‘Kalkıyor musun? Kalkmıyor musun?’ diyerek tekme attı. Daha sonra bütün görevliler birleşerek, genci karga tulumba okulun camından içeri attılar. Görüntüleri çeken vatandaşın iddialarına genç bir süre daha içerde darp edildi.

Sendika Başkanı Vicdansızları Savundu

TÜM-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Şahin, rehabilitasyon merkezine gelerek skandal açıklamalarda bulundu. Şahin, ‘ Sanki ülkede bütün çocuklar ‘canım yavrum’ denilerek büyütülüyor. Olayın iç yüzünü bilmeden görevlileri görevden almak adaletsizliktir’ dedi.

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

mobil chat mobil sohbet