nick yazın
şifre yazın

Gaziantep’te Korkunç Ölüm


Gaziantep’te bulunan Şölen çikolata fabrikasında bugün korkunç bir ölüm yaşandı. Fabrikada yapılan genel temizlik sırasında, işçilerin bir anlık dalgınlığı sonucu 1 işçi hayatını kaybetti.

19 Yaşındaki İşçi Hayattan Koptu

Ülkemizde sık sık yaşanan iş kazaları, yapılan denetim ve zorunlu eğitimlere rağmen hala can kayıplarının yaşanmasına neden oluyor. Çikolata fabrikasında yapılan temizlik esnasında, dev çikolata mikserinin bakımı için giren 19 yaşındaki Mustafa Çoban, mikseri çalıştıran iş arkadaşları yüzünden feci şekilde can verdi.

Gaziantep 4. Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikada üretim ve bakım faaliyetleri durdurulurken, olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevkedildi.

Savcı Olay Yerinde İncelem Yaptı

Yaşanan acı olay sonrası talihsiz işçinin cansız bedeni dev mikserin bıçakları arasından güçlükle çıkartıldı. İş arkadaşlarının gözyaşları arasında genç işçinin cenazesi Gaziantep Adli Tıp Kurumu’na otopsi için kaldırıldı.

İnsan Hayatı Neden Bu Kadar Ucuz

Yetkililer soruşturma başlatıldığı, sorumluların en kısa sürede cezalandırılacağını belirtti.

Her gün yurdun çeşitli yerlerinden gelen iş kazası haberleri neden iş güvenliği konusunda bir türlü bilinçlenemediğimizin sorgulanması gerektiğini bir kez daha ortaya koydu. Denetimlerin yetersiz oluşu, iş yeri sahiplerinin kayıtsız kalışı ve işçilerin ”bana bir şey olmaz” anlayışı, bu konuda sınıfta kaldığımızın göstergesi…

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma okuma
yorum 1 yorum
yorumlar


Yorumlar (1 Yorum)

  • evet sabah saatlerinde haberim oldu bu olaydan. hatay nüfusuna kayıtlı bir genç çocuk. Arkadaşları şaka yaparken makinayı çalıştırdıkları söyleniyor ama ne kadar doğru bilemiyorum. Allah ailelerine sabır ihsan eylesin

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

mobil chat mobil sohbet