nick yazın
şifre yazın

Genç Kızı Öldürdü, ‘Bende Mağdurum’ dedi


İzmir Buca’da 18 yaşındaki güzeller güzeli Dilan Tutucu cani eski sevgilisinin kurbanı oldu. Tutarsız davranışları nedeniyle sevgilisi Ahmet Yaman’dan ayrılmak isteyen Tutucu, ayrılığı kabullenemeyen Yaman tarafından sürekli mesajlarla ölümle tehdit edildi. Telefonuna eski sevgilisini ‘Azrail’ olarak kaydeden talihsiz genç kız, bir türlü saplantılı eski sevgilisinden kurtulamadı.

Genç Kızı Öldürmek İçin Buca’ya Geldi

Israrla genç kızla görüşmeye çalışan gözü dönmüş cani, İstanbul’dan Buca’ya gitti. Genç kızın evine giden Yaman, burada Tutucu ile şiddetli tartışmaya tutuldu. Genç kızı yanında getirdiği silahla öldüren şahıs, olay yerinden kaçtı. Polisin her yerde aradığı Yaman, ertesi gün karakola giderek teslim oldu. Tutuklanan katil zanlısı cezaevine gönderildi.

Hasımlarım Var

Geçtiğimiz gün mahkemesi yapılan caniye, hakim neden silah taşıdığını sorduğunda, ‘hasımlarım var’ şeklinde cevap verdi. Sanık verdiği beyanında, genç kızın telefonunda mesajlar ve resimler gördüğünü, bu nedenle cinnet getirdiğini söyledi. Mahkeme heyetine, ‘Beni mecbur bıraktı. Onur, gurur ve namus için yaşıyorum. Onlar kadar ben de mağdurum’ diyerek pişkince savunma yaptı. Daha önce ‘kasten öldürme’ suçundan yargılanan şahsın, ‘tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan yargılanmasına karar verilerek, duruşma savunma hazırlaması için ileri bir tarihe atandı.

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

mobil chat mobil sohbet