nick yazın
şifre yazın

HDP Yine Kayyumlandı


HDP’li belediyeler yine kayyum ataması şoku yaşadı. Terör örgütü PKK ile arasına mesafe koymayan, her fırsatta örgütün propagandasını yapan HDP’li belediyelere bir bir kayyum ataması yapılıyor. Diyarbakır’da Yenişehir ilçesinin Belediye Başkanı ve Hazro ilçesinin Belediye Başkanlarına görevden el çektirildi. Yenişehir Belediye Başkanı Belgin Diken’in yerine, Yenişehir Kaymakamı Murat Beşikçi getirilirken, Hazro Belediye Başkanı Ahmet Çevik’in yerinede, Hazro Kaymakamı Ali Öner getirildi.

Tunceli’de ise Akpazar Beldesi’ne ve Şırnak’ın İdil İlçesi’nede kayyum atandı. Belediyelerde yapılan aramalar halen sürerken, kayyumların devam edeceği bilgisi verildi.

Geçtiğimiz günlerde mecliste yaptığı grup konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kayyumları eleştirmiş ve görevden almaların ‘AKP’le aynı düşünceden olmayanların ezilmesi’ olduğunu savunmuştu. Yine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’da AP Türkiye’deki kayyum atamalarını eleştirmiş, Türkiye’yi AP’ye adeta şikayet etmişti. Yaşanan kayyumlar sonrası siyasilerin yorumları ne olacak merak konusu…

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

mobil chat mobil sohbet