nick yazın
şifre yazın

Hinduların İnekleriyle İmtihanı


Hindistan’da gün geçmiyor ki başrolünde ineklerin olduğu trajikomik bir olay yaşanmasın. Hinduizm’de ineklerin kutsal sayılması nedeniyle ineklerini başlarının üzerinde taşıyan Hinduların başına ne geldiyse bundan geliyor. Geçtiğimiz günlerde tezek festivalini kutlayan Hintliler, atalarının gübrelerinde mutlulukla debelenerek, zenginlik ve mutluluğa erişme hayali kurdu. Bu hayale epey kapılmış olacaklar ki; aklıevvel bir milletvekilinin ‘İneklerimizin sütünde altın var’ demesiyle tapındıkları ineklerinide kapıp bankaların önünde kuyruk oldu. Her fırsatta inekleriyle imtihan olan Hinduların zenginleşme hayaliyse kısa sürdü.

Bizim İnek Sizin İneklerden Üstün

Millet aya çıkar, biz yerimizde sayarız diyenlerin Hindistan’a bakıp şükredeceği yadsınamaz bir gerçek. Eller gider Mersin’e, onlar gider tersine hesabı işi gücü bırakıp,inek yarıştırmaya kalkan Hindular dünyayı kendilerine güldürdü. Hindistan’da BJP’li siyasetçi Dilip Goş, gerçekleştirdiği bir halk söyleşisinde nasıl gaza geldiyse ‘Bizim ineklerimizin sütü diğer ülkelerin ineklerinden farklı. Bizim ineklerimizde altın üreten bir damar var’ iddiasında bulundu. Bunu duyan Hindu durur mu? İneğini kapan kredi çekmeye banka ve finans şiketine koştu.

Bankalar Ne Yapacağını Şaşırdı

Dilip Goş sözlerinin haber olmasıyla yeniden bir açıklama yaparak; iddialarının arkasında olduğunu belirtti ve o damardan gelen sütleri içenlerinde zengin olacağını iddia ederek, iddiasına level atlattı. Hinduların oluşturduğu kuyruklar karşısında ne yapacağını bilemeyen bankalar, hükümetin açıklama yapmasını bekliyor.

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

mobil chat mobil sohbet