nick yazın
şifre yazın

İpekyolu Belediyesi’ne Kayyum Atandı


Van’ın İpekyolu Belediyesi’nde yürütülen soruşturma sonucunda kayyum ataması gerçekleştirildi. Terör örgütü PKK’ya her fırsatta destek vermekten çekinmeyen HDP’li belediyelerden birine daha kayyum ataması yapıldı.

Van Emniyet Müdürlüğü’nde görevli ekipler tarafından Van İpekyolu Belediyesi’nde arama yapılırken, HDP’li Belediye Başkanı Azim Yacan gözaltına alındı.

Yapılan soruşturmalar neticesinde 3’ü büyükşehir olmak üzere, toplamda 11 HDP’li belediyeye kayyum ataması yapıldı.

Halka Hizmet Yerine Örgüt Sempatizanlığı

Yapılan seçimlerle halktan oy alıp, koltuğa oturan HDP’li yöneticiler, vatandaşın sorunlarını çözmek yerine, PKK’lı teröristlere kucak açıp, terör operasyonlarına karşı eylemler yapmakta. Asli görevi hizmet olan belediyelerin uzun yıllardır çivi dahi çakmadığı doğu illerimizde, kayyum atamasıyla vatandaşa hizmet götürülmüş, şehirler yeni kimliğine kavuşmuştu. Belediyeleri terörist yakınlarının ocağı haline getiren HDP’li Belediyeler, İçişleri Bakanlığı’nın tüm uyarılarına kulak tıkayarak kayyumu adeta kendileri çağırdı.

Emniyetten Açıklama

Belediye Başkanı Azim Yacan’ın gözaltına alınmasından sonra Van Emniyet Müdürlüğü’nden açıklama yapıldı. Açıklamada ‘PKK/KCK silahlı terör örgütünün ve işbirlikçilerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak yapılan çalışmaların devam ettiği’ vurgusu yapıldı. Yapılan operasyonlarda çok sayıda örgütsel döküman ve materyalin ele geçirildiği, Belediye Başkanı Azim Yacan ile meclis üyesi Şahzede Kurt’un gözaltına alındığı bilgisi verildi.

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

mobil chat mobil sohbet