nick yazın
şifre yazın

Ispanaktan Zehirlenmeler Devam Ediyor


Ispanaktan yaşanan zehirlenme vakaları her geçen gün artış gösteriyor.İstanbul’da başgösteren ıspanaktan zehirlenme vakası nedeniyle onlarca vatandaşımız sağlık kuruluşlarına başvurmuş ve vatandaşları oldukça tedirgin etmişti. 44 kişinin hastaneye kaldırıldığı zehirlenme sonrası bazı pazar esnafı ıspanağı çiğ çiğ yiyerek zararsız olduğunu iddia etmişti.

Tekirdağ’da 40 Kişi Zehirlendi

İstanbul’da yaşanan zehirlenme şokunu atlatamadan, bu defada Tekirdağ’dan zehirlenme haberleri geldi. 40 kişinin tükettiği ıspanak yüzünden zehirlendiği ve tedavi altına alındığı belirtildi.Çerkezköy’deki bir fabrikada gece vardiyasında çalışan işçilere verilen yemekteki ıspanaktan zehirlendiği belirlenen 20 kişi kusma ve başdönmesi şikayetleriyle hastaneye kaldırıldı. Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde yaşanan olay nedeniyle paniğin yaşandığı belirtildi.

Tekirdağ’da Zehirlenme Vakalarında Artış

Öte yandan evlerinde pşirdikleri ıspanak yemeği nedeniyle zehirlendiğini iddia eden 20 kişide çeşitli hastanelere kaldırıldı.Vatandaşların yaşadıkları korku nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü’nün telefonlarının kilitlendiği belirtildi. Sosyal medya ve haberlerde konunun gündeme gelmesi sonrası İl sağlık Müdürlüğü’den bir açıklama geldi.

Numuneler Alındı İnceleme Devam Ediyor

Tekirdağ’da 40 kişinin yedikleri ıspanak yemeğinden zehirlenmesi sonucu bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürlüğü 39 kişinin tedavisinin tamamlanıp, taburcu edildiğini ancak 1 kişinin tedavisinin devam ettiğini belirtti. Olayla ilgili, ” İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından başlatılan incelemede, benzer şikayetleri olan hastalarımızın ortak noktalarının ıspanak yemeği olmasından dolayı bu alana yoğunlaşılmıştır. İlçe Tarım Müdürlüğü’nce yemeklerden numuneler alınmış ve henüz inceleme sonuçlanmamıştır. Bu nedenle hastaların şikayetlerinin kesin nedeni yapılan inceleme sonucu belirlenecektir. ” açıklamasında bulunuldu ve olayın titizlikle incelendiğine vurgu yapıldı.

Yaşanan zehirlenmeler sonrası pazarcılar ıspanak satışlarının durmasından yakınırken, vatandaşlar konuyla ilgili net bir açıklama gelene kadar ıspanak tüketmemekte kararlı.

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

mobil chat mobil sohbet