nick yazın
şifre yazın

Kompresör Şakası Gencin Hayatını Kararttı


Manisa’da akıllara durgunluk veren bir kompresör şakası 17 yaşındaki bir gencin hayatını kararttı. 2 arkadaşıyla babasının iş yeri olan lastikçide şakalaşan genç, arkadaşlarının şakanın dozunu kaçırmasıyla az kalsın canından oluyordu.

Manisa’nın Selendi İlçesi’nde ki oto saniyede bulunan kendilerine ait iş yerine giden Hikmet Yeşilkula, kendisini ziyarete arkadaşları E.K. ve N.K. ‘nında dükkana geldiğini, bir süre sohbet edip, şakalaştıklarını belirtti. 3 genç aralarında güreşirken, Hikmet Yeşilkula’nın üzeri toz olunca arkadaşı E.K. kompresör makinasıyla tozları almak istedi. Hava basıncının az gelmesiyle kompresörün ucuna 5 cmlik bir aparat takan E.K. bu sırada şakanın dozunu kaçırıp, arkadaşı yardımıyla Hikmet Yeşilkula’nın makatına kompresörle hava verdi. Verilen hava ile vücudu şişen ve iç organları zarar gören genç acılar içersinde kıvranmaya başladı.

Yalan İfade Ver Başımızı Belaya Sokma

Yaşadığı acıyla yerde kıvranan genci bu sırada dükkana gelen bir müşteri gördü ve kendi aracıyla hastaneye götürdü. Yaşadıkları korkuyla yalan ifade vermesini istedikleri Yeşilkula’yı, E.K ve N.K, ‘Tost yedim zehirlendim de, başımızı belaya sokma’ şeklinde zorladı. Hastanede yaşadıklarını anlatan yaralı gencin ifadesi sonucu E.K ve N.K gözaltına alındı ancak savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Hayallerimi Yıktılar

Yaşadığı olay sonrası iç organları ve bağırsaklarında yırtılmalar ve deformasyon gerçekleşen Yeşilkula, tam 7 kez operasyon geçirdiği ve bir süre yoğun bakımda kaldı. Yaşadıkları nedeniyle yatağa düşen genç, mesanesine takılan bir torbayla acı içerisinde hayatına devam ettiğini ve yeniden yapılacak operasyonla bu torbanın içeri alınacağını belirtti.

Başına gelen olayla askere gitme hayali suya düşen genç, sorumluların halen dışarıda elini kolunu sallaya sallaya gezmesinin psikolojisini bozduğunu belirterek, yetkililerin duyarsızlığından şikayet etti.

Avukat Kompresör Silah Sayılmalı

Gencin Avukatı yaptığı açıklamada, ‘olayın taksirle yaralamadan değil, farklı suçlardan dolayı yaralama olarak ele alınmasını beklediklerini ve kompresörün verdiği zarar gözönünde bulundurularak, silah sayılması gerektiğini’ belirtti.

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

mobil chat mobil sohbet