nick yazın
şifre yazın

Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan Tahliye Edildi


Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak uzun süredir yargılandıkları davada tahliye edildi.15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi sonrası Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak ve Mehmet Altan darbeyi önceden bildikleri, bu yönde televizyon ekranlarında demeçler verdikleri ve Fetö örgütüne destek oldukları iddialarıyla tutuklanmıştı.Yıllardır süregelen davalarda tutukluluk halleri devam etmiş ve ”Anayasal düzeni yıkmaya teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezalarına çarptırılmışlardı.

Mehmet Altan’ın Beraat Kararı Sevinci

Tutuksuz olarak yargılandığı davanın hukuksuz olduğunu ileri süren Mehmet Altan, yaptığı savunmasında, ”Karar verilmemesi yada duruşmanın ertelenmesi halinde her koşulda beraatını talep ettiğini” belirtti.Mahkeme sonucu Altan yargılandığı davada beraat sevinci yaşadı.

Nazlı Ilıcak Tahliye Edildi

Yıllardır tutuklu olduğu cezaevinde yaşadığı sağlık sorunlarından dem vuran Nazlı Ilıcak’ta tahliye sevinci yaşadı.Fetö’nün yayıncı kuruluşlarında yaptığı sivri çıkışlarıyla büyük tepki toplayan Ilıcak, Fetö terör örgüte yardım suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Karar sonrası cezaevinde kaldığı süre gözönünde bulundurularak tahliye edildi.

Ahmet Altan ”Yaşanılanlar Hukuksuzdur”

Fetö davasında darbeyi önceden bildiği ve bu yönde televizyon programlarında demeçler verdiği iddia edilen Ahmet Altan savunmasında davanın hukuksuz olduğunu ve böyle bir beyanda bulunmadığını iddia etti. Davada yeralan deliller arasında kendisinin böyle bir eylemde bulunduğuna dair delilin olmadığını belirten Altan savunmasında; kendisine isnat edilen suçu işlemediğini ancak savcının bu yönde iddialarda bulunduğuna göre, darbeyi savcının önceden bilmiş olduğunu iddia etti.

İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada sanık Ahmet Altan’da örgüte yardım suçundan 10 yıl 6 ay hapis cezası verildi ve tahliye edildi. Böylelikle Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan tahliye edilirken, Mehmet Altan ise beraat etmiş oldu.

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

mobil chat mobil sohbet