nick yazın
şifre yazın

Öz Amcası 4 Yaşından Beri İstismar Etti


İzmit’te 14 yaşındaki genç kızın öz amcası tarafından 10 yıldır istismar edildiği ortaya çıktı. İzmit’te yaşayan genç kız sürekli sinir krizleri geçirip, defalarca intihar edince, anne durumdan şüphelendi. Kızını defalarca psikoloğa götüren anne, ne yaptıysa kızının içinde bulunduğu durumları anlatmasını sağlayamadı. Sürekli saçlarını yolup, kendine zarar veren genç kız, kendini odasına kapatıp ailesiyle iletişimi kesti. Genç kızın gittikçe kötüleşen durumu nedeniyle çaresiz kalan anne ne yapacağını şaşırdı. Yine bir sinir krizi anında yaşadıklarına dayanamayan genç kız, 4 yaşından beri öz amcasının kendisini istismar ettiğini söyledi. Duydukları karşısında yıkılan anne durumu eşi ve eşinin ailesine anlattı.

Susması İçin Tehdit Ettiler

Yaşanan istismar için şikayette bulunacağını söyleyen anneye bir darbede eşi ve eşinin ailesinden geldi. Acılı anneyi tehdit eden yakınları, olayın üstünün kapatılmasını istedi. Eşinin örtbas çabalarına boyun eğmeyen anne soluğu karakolda aldı. İstismara dair şikayette bulunan anne, 23 yıllık eşinede boşanma davası açtı. Yaşadıkları zorlu süreçte ayakta kalmaya çalışan anne ve 3 kızı psikolojik destek almaya başladı. Davadan vazgeçmesi için sürekli tehdit edilen anne ve kızları devletten yardım istedi.

Kızlarıma Sahip Çıkacağım

Sık sık ölüm tehdidi alan anne ve kızları tehditlerin yıldıramayacağını söyledi Tek başına 2 si üniversitede okuyan, 3 kızına bakan anne ‘kızlarıma sahip çıkıcam. Onları okutup, bu yaşananları unutturmak istiyorum. Bu davada sonuna kadar gidicem. Kızıma bunu yapanlar cezasız kalmasın’ dedi.

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

mobil chat mobil sohbet