nick yazın
şifre yazın

Uykuda Küçük Kızın Elini Kestiler


Zambiya’da 7 yaşındaki küçük kızın eli uykuda kesildi. Vicdanları sızlatan olay Zambiya’nın Kitwe şehrinde meydana geldi. Albino hastası küçük kızın evine gizlice giren kişi yada kişiler, uyuyan kızın elini palayla keserek kaçtı.

Ailesiyle yaşadığı evde herşeyden habersiz uyuyan küçük kız, eve zorla giren kişi yada kişilerce zorla dışarı çıkarılıp, eli bileğinden palayla acımasızca kesildi. Yaşadığı acı ve korkuyla bağıran kızın ailesinin uyanmasıyla olay yerinden kaçan caniler henüz yakalanamadı.

Büyü İçin Eli Kesildi

Zambiya’da büyücülüğün çok yaygın olduğu ve albino hastası kişilerin uzuvlarının büyü bozma yada yapmada kullanıldığını belirten yetkililer, küçük kızın elininde bu nedenle kesildiğini aktardı. Ülkede albino hastası birçok kişi uzuvlarını kesmek isteyen sözde büyücülerin saldırısı sonucu ya hayatını yada uzuvlarını kaybetmekte.

Albino Hastalığı Nedir?

Vücutta doğuştan melanin pigmentlerinin eksikliği nedeniyle ten,saç,kaşlar ve tüyler beyaz renkte oluşur. Genetik bir rahatsızlık olan albino hastaları güneşe çıktıkları zaman ciddi deri hastalıklarınada maruz kalmakta. Birçok ülkede ten ve saç renkleri nedeniyle dışlanan Albino hastaları, Afrika ülkelerinde de sık sık büyücülerin hedefi olmakta. Bazı toplumlarda kötü ruhların esiri olduklarına inanılan Albinolar, kimi ülkelerde ise büyü bozma, zenginleşme hayali yada büyü yaptırmak için uzuvlarını yada canlarını yitirmekte.

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma okuma
yorum 1 yorum
yorumlar


Yorumlar (1 Yorum)

  • Hala hastalıkları düzeltmek için büyü yapıldığına inananlar var. Allah dünyanın sonunu hayır etsin doğru yola yönlendirsin inşallah.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

mobil chat mobil sohbet