nick yazın
şifre yazın

Vicdanları Sızlatan Karar


Konya’da işlenen vahşi kadın cinayetine yapılan ‘iyi hal indirimi’ vicdanları sızlattı. Meram’da muhtarlık yapan Mustafa Çakan, 5 yıldır birlikte olduğu sevgilisi Hacer Göral’ı acımasızca bıçaklayarak öldürdü. 19 Ağustos 2017’de gerçekleşen olayda, sevgilisi Göral’la alacakları mobilyalar yüzünden tartışan Çakan, boş arazide genç kadını defalarca bıçaklayarak öldürdü. Konya 4. Ağır Ceza’da davası görülen sanığa önce müebbet verildi, sonra duruşmadaki iyi halinden dolayı cezası 25 yıla indrildi. ‘Haksız tahrik’ indirimi yapılmayan sanığın avukatı cezayı isinaf mahkemesine taşıdı.

15 Yılla Kurtuldu

Yaşanan kadın cinayetinde suçu 25 yıla düşürülen sanığa bir iyi haberde istinaf mahkemesinden geldi. Konya Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi, sanığa verilen cezayı çok bularak 15 yıla düşürdü. Kadın hakları derneklerinin ve sivil toplum kuruluşlarının isyan ettiği karar, kadın cinayetlerinin önlenemediği ülkemizde hayatlar bu kadar ‘ucuz’ mu dedirtti.

Her gün yeni bir kadın cinayeti haberinin gelip geçtiği ülkemizde, giden canların, geride kalan psikolojik yıkıma uğrayan çocukların, gözüyaşlı ailelerin sesine ne zaman kulak verilecek merak konusu…

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

mobil chat mobil sohbet