nick yazın
şifre yazın

Yasak Aşk Cinayetinde Müebbet Kararı


Konya’da 2 Kasım 2017’de yaşanan yasak aşk cinayetinde müebbet kararı verildi. 2017 yılında Konya’nın Altınekin ilçesinde tarlada başından vurulmuş halde cesedi bulunan Ali Sarı’nın katil zanlıları eşi Zekiye Sarı ve sevgilisi İskender Sarı çelişkili ifadeleri nedeniyle gözaltına alınmıştı. Yapılan çapraz sorguda suçlarını ifade eden ikili tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Zekiye’ye Aşığım,Pişmanım

Öldürülen Ali Sarı’nın amcasının oğlu olan İskender Sarı, cinayeti Zekiye Sarı’ya olan aşkı için işlediğini itiraf etmiş, maktülü vurdurduktan sonra başında yarım saat ağladığını belirtmişti. Cinayetinden ardından Zekiye Sarı’nın evine giden katil birbirlerine sarılarak ağladıklarını, daha sonra çay içtiklerini anlattı.

Eşim Mesajlarımı Yakaladı

Öte yandan ifadesinde cinayetin nedenini detaylarıyla anlatan Zekiye Sarı, eşinin uzun zamandır kendisinden şüphelendiğini aktardı. Kendisine gelen telefon ve mesajlardan şüphelenen eşinin, savcılığa başvurup, telefon dökümlerini alacağını söylemesi üzerine Zekiye Sarı yasak aşkı İskender Sarı’yı aradığını ve cinayeti planladıklarını itiraf etti.

Ölmese Herkes Öğrenecekti

Eşinin telefon dökümlerini çıkarması halinde yasak aşkının günyüzüne çıkacağından korkan Zekiye Sarı, İskender Sarı’yla yaptığı planda eşinin tarlaya gittiğinde öldürmeyi planladıklarını itiraf etti.

2 çocuk babası Ali Sarı’nın cinayetinde nihayet karar açıklandı. İkili önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alırken, daha sonra indirime gidilerek cezaları müebbet hapse çevrildi.

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma okuma
yorum 1 yorum
yorumlar


Yorumlar (1 Yorum)

  • hayatlarını karartmışlar. Boşanmak yerine başkasıyla aşk yaşamak ve sonuçları. İki karpuz bir koltuğu sığmaz

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

mobil chat mobil sohbet