nick yazın
şifre yazın

Yine Siyanür Faciası


İstanbul’da yine siyanürle bir aile yok oldu. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da 4 kardeşin siyanürle intiharı haberiyle sarsılmışken, bir acı haberde Antalya’dan gelmişti. Ekonomik kriz nedeniyle geçim sıkıntısı yaşayan ailede baba, eşi ve çocuklarını siyanürle zehirleyip, kendiside aynı şekilde intihar etmişti.

Hayat şartlarının gittikçe zorlaştığı ülkemizde intihara eğilim oldukça yaygınlaştı. İstanbul Bakırköy’den bugün bir siyanürle intihar haberi daha geldi. Biri çocuk, 3 kişinin hayatını kaybettiği evden gelen ağır kokuyu inceleyen ekipler, kokunun siyanür olduğunu tespit etti. Bina karantinaya alınırken, evde inceleme başlatıldı. Yetkililere sesini duyuramayan yada gururundan kimseye yaşadıklarını anlatamayan çaresiz aileler bir bir yokolup gidiyor. Her ne kadar ekonomi iyi gidiyor denilsede, yapılan zamlar nedeniyle ve yaşanan işssizliğin verdiği sıkıntılar psikolojik çöküntülere neden olmakta.

Peki siyanür almak nasıl bu kadar kolay olabiliyor? İnternet üzerinden siyanürü satın alabilen insanlar hem kendi hemde başkalarının canını almakta sakınca görmemekte. Devletin hiçbir denetim mekanizmasının işlemediğinin anlaşıldığı ‘siyanürle intihar’ son 2 yıldır ülkemizin gündeminde.

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

mobil chat mobil sohbet